Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Volný čas > Spolky v obci > MS NIVA Kujavy

Myslivecký spolek NIVA Kujavy

Sídlo: Kujavy 107, 742 45 Kujavy

IČO: 43960910 

Předseda: Aleš Liška

Jednatel: Radek Matušik

Myslivecký hospodář: Vilém Žůrek

Podmínky přijetí do spolku: 

Členem spolku se může stát myslivec s úspěšně složenou zkouškou z myslivosti, pokud prokáže v tříleté zkušební době zájem se svědomitě starat o zvěř, pečovat o životní prostředí a podílet se na chodu mysliveckého spolku. Členství následně schvaluje členská schůze MS.  

  

Kontaktní údaje

Aleš Liška 603 770 780 alesliskaa@seznam.cz 
Radek Matušik 774 950 344 radekmatusik@seznam.cz 

  

Cíle spolku:

Hlavní činností spolku je výkon práva myslivosti v honitbě, zlepšování životního prostředí, péče o zvěř a její přikrmování v zimním období. Pořádá společenské a kulturní akce v obci, prezentuje myslivost mezi dětmi při ZŠ Kujavy v rámci mysliveckého kroužku. Rozvíjí myslivecké kynologie chovem a výcvikem k lovecké upotřebitelnosti psů. 

Úspěchy spolku:

Myslivecké hospodaření našeho spolku lze každým rokem zhodnotit na mysliveckých přehlídkách trofejí pořádané Okresním mysliveckým spolkem Nový Jičín. 

Co spolek dělá pro obec:

V roce 2022 jsme spolu s OMS Nový Jičín organizovali okresní kolo soutěže Zlatá srnčí trofej a Mladý ochránce přírody pro děti z mysliveckých kroužků. Každoročně pořádáme Zvěřinové hody, Myslivecký ples a Pohádkový les nebo Běh jílovským lesem pro děti.  V roce 2013 jsme společně s Obecním úřadem zorganizovali úklid hluboké cesty a alkoholky. S pomocí občanů Kujav jsme nasbírali dva velkoobjemové kontejnery odpadků. 

 

Fotky:

MS-Foto (1)[2].jpg MS-Foto (2).jpg