Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Život v obci > Aktuality > Denní stacionář Odry informuje o svých službách

Denní stacionář Odry informuje o svých službáchPro koho tu jsme?

     Pro osoby od 19 let z Oder, Fulneku a blízkého okolí, které mají sníženou soběstačnost z důvodu věku nebo zdravotního postižení, a osob s chronickým duševním onemocněním, jejichž situace vyžaduje pravidelnou pomoc jiné fyzické osoby.

 

Co nabízíme?

     Prostřednictvím naší ambulantní služby zajišťujeme, abyste nebyli osamělí. V bezpečném a bezbariérovém prostředí nabízíme trávení času při smysluplných činnostech. Profesionální pracovní tým vás individuálně podporuje při upevňování a udržování stávajících schopností a napomáhá při rozvoji nových. A tím směřujeme k tomu, abyste mohli co nejdéle setrvat ve svém přirozeném sociálním zázemí. Pomocí služby nabízíme také podporu vašim pečujícím.

 

Jak to u nás chodí?

     Přicházíte k nám ze svého domácího zázemí ve dny a časy, které jste si určili. Na každý den je připraven pestrý program. Ráno si povídáme, společně luštíme křížovky nebo si předčítáme události. Pak si připomínáme, co máme za den a čím byl a je významný. Následuje cvičení na židlích, kdy používáme i různé pomůcky (šátky, kruhy, balóny, padák...). Každý se zapojuje dle svého uvážení a zdravotního stavu. Po cvičení těla nikdy nevynecháme trénink paměti. Vždy přihlížíme na stávající schopnosti daných klientů a dle toho volíme míru obtížnosti.  Dopoledne bývá pestré, hrajeme stolní hry, kvízy, věnujeme se ručním pracím, tvoření, muzikoterapii, zahrádce nebo jdeme na procházku, anebo si jen tak povídáme. Každý si může vybrat a najít, co ho bude těšit. Samozřejmě si můžete přinést z domu i to, bez čeho se neobejdete (knihu, časopis, pletení, háčkování...). V poledne máme společně oběd, který zajišťujeme dodavatelsky ze školní jídelny, ale můžete si přinést i oběd vlastní. Po obědě vám nabízíme posezení v obývací části, kde si můžete odpočinout, povykládat s ostatními, vypít kávu... Pokud je někdo po obědě zvyklý spát, nabízíme i možnost odpočinku na lůžku v oddělené místnosti.

 

 Kde zjistím bližší informace o stacionáři?