Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Život v obci > Aktuality > Sázíme stromy svobody. Pojmenujte si ten svůj

Sázíme stromy svobody. Pojmenujte si ten svůjV květnu 2023 se sešli zástupci Obce Kujavy a Českého svazu ochránců přírody Studénka, aby promysleli možnosti výsadby v Kujavách. Na základě této schůzky vznikl projekt, který byl následně jako jediný v celé ČR podpořen Nadací Partnerství.

Jedná se o projekt obnovy staré polní cesty za kostelem sv. Michala prostřednictvím výsadby 125 ks hrušní a dubů. Tato akce má za cíl pomoci naší krajině. V minulosti jsme na polích mohli vidět rozsáhlá stromořadí a sedlácké cesty, avšak postupem času byly nahrazeny velkými lány. Tímto projektem se snažíme navrátit krajině její původní vzhled, přispět k zadržování vody v krajině, poskytnout domov divoké zvěři a vytvořit příjemný vycházkový okruh. Obnovu krajiny však dokážeme zrealizovat pouze s aktivní účastí našich obyvatel.

Akce se uskuteční v sobotu 4. 11. 2023. Prosíme všechny dobrovolníky, kteří by rádi pomohli, aby se přihlásili. Každá rodina si může zarezervovat strom k výsadbě, který bude následně označen jejím jménem. Rádi také uvítáme občerstvení pro dobrovolníky, jako jsou buchty, koláče, polévka apod., anebo jakoukoliv jinou pomoc.

Do 31. 7. vyplňte dotazník níže nebo odevzdejte do poštovní schránky OÚ ten, který jste obdrželi do své poštovní schránky. 

Vyplněním dotazníků dochází ke zpracování osobních údajů v souladu s platnou legislativou. Více informací o zásadách zpracování osobních údajů naleznete na webových stránkách obce.

Pro registraci klikněte zde

Alej svobody - místo výsadby
Alej svobody - místo výsadby
Alej svobody - místo výsadby
Alej svobody - místo výsadby