Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Život v obci > Aktuality > Sázíme stromy svobody

Sázíme stromy svobodyV květnu 2023 se sešli zástupci Obce Kujavy a Českého svazu ochránců přírody Studénka, aby promysleli možnosti výsadby v Kujavách. Na základě této schůzky vznikl projekt, který byl následně jako jediný v celé ČR podpořen Nadací Partnerství.

Jedná se o projekt obnovy staré polní cesty za kostelem sv. Michala prostřednictvím výsadby 125 ks hrušní a dubů. Tato akce má za cíl pomoci naší krajině. V minulosti jsme na polích mohli vidět rozsáhlá stromořadí a sedlácké cesty, avšak postupem času byly nahrazeny velkými lány. Tímto projektem se snažíme navrátit krajině její původní vzhled, přispět k zadržování vody v krajině, poskytnout domov divoké zvěři a vytvořit příjemný vycházkový okruh. Obnovu krajiny však dokážeme zrealizovat pouze s aktivní účastí našich obyvatel.

Akce se uskuteční v sobotu 4. 11. 2023. Prosíme všechny dobrovolníky, kteří by rádi pomohli, aby se přihlásili. Rádi také uvítáme občerstvení pro dobrovolníky, jako jsou buchty, koláče, polévka apod., anebo jakoukoliv jinou pomoc.

Pro registraci klikněte zde

Alej svobody - místo výsadby
Alej svobody - místo výsadby
Alej svobody - místo výsadby
Alej svobody - místo výsadby